Doradztwo finansowe pomoże klientowi podjąć właściwą decyzję

W czym może nam pomóc niezależny doradca finansowy? Jeśli chcemy dobrze ulokować pieniądze, pomnażać oszczędności szybciej niż dotąd, potrzebujemy pieniędzy na remont, zakup pralki, mebli albo planujemy kupić mieszkanie, doradztwo finansowe jest jak najbardziej wskazane.

Niezależny doradca finansowy jest zorientowany w aktualnych ofertach banków i instytucji zajmujących się inwestowaniem i kredytowaniem różnych przedsięwzięć. Z jego pomocą klient wybierze odpowiednią do własnych potrzeb, preferencji i możliwości formę pomnażania kapitału. Wiedza doradcy pozwoli wybrać najkorzystniejszy kredyt mieszkaniowy.

To jednak nie koniec możliwości współpracy. Niezależny doradca finansowy orientuje się w tematyce funduszy inwestycyjnych. Ekspert wie, jakie firmy najlepiej radzą sobie w tym sektorze, którym warto zaufać, w jakie instrumenty lokować nadwyżki.

Fachowiec od pieniędzy zna się też na emeryturach, planach systematycznego oszczędzania. Jeśli martwimy się o swoją przyszłość, zależy nam na godnych świadczeniach po zakończeniu aktywności zawodowej, warto skonsultować się z doradcą w zakresie wyboru Indywidualnego Konta Emerytalnego.

Doradztwo finansowe świadczy swoje usługi również firmom. One też potrzebują pieniędzy na inwestycje, także mają wolne środki, różne potrzeby w zakresie finansowania bieżących płatności i zobowiązań, dlatego powinny skorzystać z konsultacji z niezależnym doradcą finansowym.